Rijeka je novom pobjedom zadržala bodovnu razliku ispred Dinama. Na Rujevici su svladali goste iz Zaprešića pogocima Gavranovića i Bezjaka.

Rijeka rutinski do nove pobjede!

Rijeka je na Rujevici ugostila Inter i novom pobjedom od 2:0 zadržala bodovnu razliku od 8 bodova ispred Dinama te je sve bliže naslovu prvaka. Dinamo je ranije svladao fenjeraša Cibaliju s visokih 6:0 na Maksimiru.

Rijeka je od početka utakmice nametnula visoki ritam i ofenzivnu igru, dok je Inter priliku čekao iz prekida i kontri. U 8. minuti Stefan Ristovski ubacuje loptu s desne strane na koju loše reagira Roman Bezjak. Uputio je udarac glavom, ali lopta je otišla pored gola. Igrala se 10. minuta susreta kada je Marko Vešović odlično prošao po desnoj strani, driblingom izbacio obrambenog igrača Intera i na kraju uputio loš udarac nakon lijepe solo akcije. Lopta je otišla iznad gola. U 13. minuti Inter je dobio priliku iz slobodnog udarca. Udarac Jakova Puljića nije uzrokovao probleme vrataru Rijeke, Andreju Prskalu. Franko Andrijašević se u 15. minuti, nakon ubačaja iz kuta, našao u prilici za postizanje pogotka, ali njegov udarac glavom otišao je visoko iznad grede. Prvi gol Rijeka je postigla u 20. minuti. Loptu je s centra igrališta ispucao Josip Elez prema Interovu šestnaestercu. Mario Gavranović je uspio izbjeći zaleđe i našao se jedan na jedan s golmanom Intera Ivanom Čovićem. Pucao je neobranjivo u lijevu stranu gola za zasluženo vodstvo Rijeke. Do novog gola nije se trebalo dugo čekati. U 24. minuti igrač Intera Antonio Bosec ruši Bezjaka u šestnaestercu i sudac pokazuje izravni crveni karton Bosecu i dosuđuje najstrožu kaznu za domaćina. Siguran je s bijele točke Bezjak za 2:0. Do kraja poluvremena Rijeka je imala nekoliko izglednih prilika za postizanje novog pogotka, ali vratar gostiju je bio odličan i spasio je Inter od blamaže na Rujevici. U 33. minuti Andrijašević nakon gužve dolazi do odbijene lopte čiji udarac Čović brani. U 40. minuti u šestnaesterac gostiju sjurio se Ristovski, ali Čović pravovremenom intervencijom spašava svoja vrata. Andrijašević se u 43. minuti našao u mat-poziciji, mogao je birati način na koji će postići pogodak. Mate Maleš je poslao odličnu loptu kroz sredinu Interove obrane u šestnaesterac gdje pronalazi Andrijaševića. Svi na stadionu su loptu već vidjeli u golu, ali Čović perfektno brani udarac.

Drugo poluvrijeme nije bilo zanimljivo kao prvo. Inter se povukao, a Rijeka je rutinski odradila drugo poluvrijeme za laganu pobjedu. Tek vrijedi spomenuti iz drugog poluvremena priliku Andrijaševića iz 61. minute. Bezjak je odlično prošao po lijevoj strani i uputio upotrebljivu loptu u srce šestnaesterca gostiju. Do lopte prvi dolazi Andrijašević i upućuje udarac koji bi vrlo vjerojatno završio u golu da obrana Intera nije u zadnji čas skrenula loptu u korner.