RIJEKA SE PLASIRALA U PLAY-OFF LIGE PRVAKA!

Rijeka je osigurala najmanje grupnu fazu Europske lige!

NK RIJEKA, Facebook

U trećem pretkolu Lige prvaka Rijeka je na ispunjenoj Rujevici protiv RB Salzburga odigrala 0:0 i uspjela obraniti rezultat iz prve utakmice u Salzburgu od 1:1, zahvaljujući pogotku Gavranovića u Austriji Rijeka se plasirala u play-off Lige prvaka!

Rijeka je bila dominantna od početka utakmice, već u 3. minuti Kvržić se našao u prilici za udarac, pucao je desnom nogom snažno u donji kut Walkea, ali golman gostiju to odbija u korner. Salzburg je pokušavao napraviti neku priliku za svoje napadače, ali čim bi prošli centar igrači Rijeke bi im oduzeli loptu. Rijeka je u prvom poluvremenu igrala pametno, nije dopuštala protivničku kontru, koja im je najjače oružje. U 27. minuti Mišić je imao vrlo dobru priliku iz slobodnog udarca, ali pucao je ravno u živi zid. Pet minuta kasnije najbolja prilika Salzburga u prvom dijelu, sjajni Berisha pucao je tik uz desnu stativu Sluge. Dabbur je zabio za vodstvo Austrijanaca, ali to je napravio iz zaleđa, bio je bar pola metra u nedozvoljenoj poziciji i opravdano je poništen pogodak gostiju. Rijeka je do kraja poluvremena imala još dvije dobre prilike, ali nije ih uspjela iskoristiti i na odmor se otišlo bez pogodaka na obadvije strane (0:0).

U drugom dijelu Salzburg se probudio, puno je bolje ušao u drugo poluvrijeme. Salzburg je imao posjed, Rijeka se branila i nije dopuštala gostima neke izglednije prilike. U 54. minuti dvojbena situacija, Yabo je zabio gol, ali sudac ga je poništio zbog zaleđa, kojeg vrlo vjerojatno nije ni bilo. Rijeka se spasila. U sljedećem napadu Filip Bradarić je odlično zapucao prema vratima gostiju, ali lopta je dirala vanjski dio mreže. Rijeke nije bilo nigdje u drugome poluvremenu po pitanju igre, gosti su skoro cijelo vrijeme imali loptu u svom posjedu. U 83. minuti najveća prilika za Rijeku u nastavku,  Ristovski je sve napravio, asistirao Gorgonu koji je samo morao pogoditi praznu mrežu s nekih 15 metara, ali on je prebacio gol. Salzburg se u posljednjih deset minuta skroz otvorio, igrali su doslovno bez obrane, tražili su taj pogodak za prolaz u play-off Lige prvaka, dosuđeno je čak pet minuta sudačke nadoknade,  Rijeka se branila i obranila. Zahvaljujući pogotku Gavranovića u gostima Rijeka se plasirala u play-off Lige prvaka.

RIJEKA 0:0 (1:1) Red Bull  Salzburg

Rijeka: Sluga; Ristovski, Elez, Župarić, Vešović; Bradarić, Maleš; Kvržić, Mišić, Gorgon; Gavranović

Salzburg: Walke; Lainer, Ćaleta-Car, Miranda, Ulmer; Berisha, Minamino, Samassekou, Yabo; Dabbur, Hwang