Rijeka se s ukupnih 7:1 plasirala u treće pretkolo Lige prvaka!

Rijeka je u uzvratnoj utakmici 2. pretkola Lige prvaka razbila velški The New Saints s 5:1, izabranici Matjaža Keka s ukupnih 7:1 slave plasman u  treće pretkolo Lige prvaka.

Rijeka je u prvih 15 minuta pokazala nadmoć, igrači velškog prvaka nisu previše imali loptu u posjedu na početku utakmice. Rijeka je dugo dominirala i kao nagrada za sjajnu igru dolazi u 41. minuti kada je Matei  bio na 30-ak metara, prvo je lažnjakom izbacio igrača pa dodao Heberu, a Heber je majstorski asistirao Mateiju koji fantastično pogađa za vodstvo Rijeke. Na odmor se otišlo s prednošću hrvatskog prvaka od 0:1.

U drugom poluvremenu sve je bilo jasno, domaći igrači morali su se otvoriti da bi uopće došli do gola Riječana. Igrači Matjaža Keka to su znali iskoristiti, u 54. minuti Rijeka vodi 2:0, a pogodak je postigao Mario Gavranović, samo dvije minute nakon što je ušao u igru. Nakon gola Gavranovića igra The New Saintsa se raspala, Rijeka je ponovno preuzela konce igre i preko Gorgona, Ristovskog i ponovno Gavranovića došla do pobjede od 5:1.

Rijeka je od početka dominirala. Riječani su postavili svoj ritam utakmice i zasluženo slavili na gostovanju kod The New Saintsa.

Rijeka će u trećem pretkolu najvjerojatnije igrati protiv Red Bull Salzburga.

RIJEKA: Sluga – Ristovski, Elez, Župarić, Zuta – Vešović, Bradarić (c), Mišić, Matei – Heber, Gorgon

TNS: Harrison – Spender, Saunders, Rawlinson, Pryce – Brobbell, Edwards, Routledge – Mullan, Quigley, Fletcher