Rijeka slavila protiv Servettea

Idući susret Rijeka igra u nedjelju protiv Beijing Sinobo Guaona.

Nakon poraza od Wolfsburga u prvom pripremnom susretu u portugalskom pripremnom kampu u Albufeiri, nogometaši Rijeke za protivnika su u drugoj utakmici imali švicarskog drugoligaša Servette kojeg su savladali rezultatom 3:1.

Rijeka – Servette 3:1 (1:0)

Rijeka: Sluga (od 51′ Prskalo), Raspopović (od 88′ Braut), Župarić (od 70′ Velkovski), Escoval (od 51′ Punčec), Mamić, Kvržić (od 80′ Bušnja), Lončar (od 70′ Capan), Pavičić (od 70′ Čanađija), Acosty (od 51′ Vuk), Puljić (od 80′ Liber), Heber (od 51′ Čolak).

Servette: Frick, Sauthieb, Mfuyi, Rouiller, Severin, Maccoppi, Wuthrich, Stevanović, Kone, Alphonse, Schalk. Još su igrali: Kiassumbua, Lamers, Sarr, Vouilozz, Strohbach, Antunes, Holcbecher, Duah, Chagas.

U dogovoru klubova igralo se dva poluvremena po 50 minuta. Rijeka je povela polovicom prvog dijela kada je Acosty uposlio Jakova Puljića kojeg je srušio Mfuyi u kaznenom prostoru. Brazilac Heber bio je precizan, a to je bio jedini gol u prvom poluvremenu.

U 79. minuti Zoran Kvržić je iskoristio nesporazum braniča i vratara Servettea i pogodio s 25 metara za 2:0, a samo šest minuta kasnije Luka Capan upisao je prvijenac u bijelom dresu. Počasni pogodak za Švicarce zabio je Schalk u 97. minuti.

Rijeka će u Portugalu odigrati u nedjelju još jednu utakmicu, a protivnik će biti kineski Beijing Sinobo Guaon, a nakon povratka dogovorena je generalka protiv slovenskog prvoligaša Krškog..