Rijeka slavila u Zaprešiću, Dinamo u 90. minuti uzeo sva tri boda u Vinkovcima

Rijeka prije ove utakmice u Zaprešiću nije slavila već deset godina.

Rijeka prije ove utakmice u Zaprešiću nije slavila već deset godina. Golom Josipa Mišića Rijeka je povela u sedmoj minuti utakmice, Inter se brzo vraća, gosti su bili samo dvije minute vodstvu, Jakov Filipović je pogodio za izjednačenje.

U 48. minuti Filipović ponovno pogađa, ali ovaj put u svoju mrežu. Zahvaljujući Filipoviću Rijeka je došla do sva tri boda na gostovanju u Zaprešiću kod Intera. Gosti su  ovom pobjedom zadržali prednost nad Dinamom od šest bodova. Rijeka je tako i u 22. utakmici HNL-a ove sezone ostala bez poraza.

‘Zasluženo smo pobijedili, čestitke igračima i veliko hvala navijačima na podršci. Veseli pobjeda nakon toliko vremena u Zaprešiću, rekao je Matjaž Kek i dodao: ‘Stvarali smo šanse, a na kraju smo se doveli u situaciju da se iz jedne duge lopte može svašta dogoditi. Već za tri dana čeka nas teška utakmica. Nismo najsretniji s rasporedom, ali kada si na vrhu moraš biti na to spreman. Sada bi svi željeli Rijeku pobijediti i to nam mora biti kompliment.’ Završio je Matjaž Kek.

Prije ove utakmice u Zaprešiću u Vinkovcima na teren su izašli domaćin Cibalia i Dinamo. Dinamo je pobijedio najlošiji sastav lige s 2:1.

Dinamo je dugo tražio put prema vratima domaćina. U 71. minuti Hodžić dovodi Dinamo vodstvo. Zgrablić je u 87. minuti pogodio za Cibaliju, domaći igrači bili su na pragu velikog boda, minute su ih dijelile do senzacije. U 90. minuti utakmice Soudani pada šesnaestercu domaćih i sudac Batinić bez razmišljanja pokazuje na bijelu točku. Strijelac prvog gola realizirao je i kazneni udarac i donio Dinamu važna tri boda u borbi za naslov s prvom Rijekom.

‘Bila je ovo teška utakmica, ali najbitnija su tri boda. Šteta što smo primili taj pogodak iz kornera i njihove neke prve polušanse. Bitno nam je da se vraćamo s pobjedom u Zagreb i okrećemo se bitnoj utakmici Hrvatskog kupa sa Splitom.’ rekao je Marko Lešković

‘Naravno da mi je drago kad zabijem, ali mislim da smo trebali riješiti utakmicu još u prvom poluvremenu. Sigurno da ćemo iz utakmice u utakmicu biti sve bolji. Kažem, da smo na vrijeme zabili gol bolje bismo i igrali. I teren je bio malo loš, ali ne treba tu tražiti alibi. Radit ćemo već od sutra na tome da budemo bolji.’ rekao je Armin Hodžić.