Rijeka uvjerljiva protiv Rudara iz Velenja

HNK Rijeka vs Rudar Velenje: 5:0 (0:0).

HNK Rijeka na pripremama u Sloveniji melje sve pred sobom. Družina Matjaža Keka danas je s visokih 5:0 svladala slovenskog prvoligaša Rudar iz Velenja što je nakon 8:0 protiv trećeligaša Triglava druga uvjerljiva pobjeda viceprvaka Hrvatske na pripremama.

Trener Rijeke na teren je poslao vratara Vargića, u obrani su bili Jugović, Mitrović, Lešković i Leovac, vezni red su činili, Kvržić, Močinić, Bradarić i Tomasov, dok su istureni napadači bili Balaj i Bezjak.

U prvome poluvremenu nije bilo pogodaka iako je Rijeka preko Tomasova i Balaja mogla stići do vodstva, no nogometaši s Kvarnera sve su naplatili u drugom dijelu kada je i zamijenjeno svih 11 igrača.

Prvo su Tomasov i Balaj u 52. i 54. minuti uhvatili Rudar nespreman, a 10 minuta kasnije Balaj pogađa drugi put i potvrđuje pobjedu. Do kraja su još Ayaji i novopridošli Hristov pogodili u 75. i 90. za konačnih 5:0 i uvjerljivu Rijeku na vrhuncu priprema.