RNK SPLIT I NK OSIJEK REMIZIRALI U DANAŠNJEM DVOBOJU

Split i Osijek na Parku mladeži podijelili bodove

Photo NK Osijek

Drugi nedjeljni dvoboj 18. kola Prve HNL donio nam je remi Splita i Osijeka. Nakon neopreznosti osječkog stopera Baraća  koji rukom igra nakon ubačaja Roglića dosuđen je jedanaesterac za domaćine. Jurendić preuzima odgovornost i šalje loptu u lijevi donji kut te donosi domaćinima prednost već u 9. minuti susreta. Split se malo povukao nakon vodstva, pa Osječani imaju veći posjed lopte i u 28. minuti Vojnović  ima priliku za izjednačenje, no rezultat ostaje nepromijenjen. Osijek je imao dominaciju u daljnjem tijeku utakmica i do 41. minute izveo šest udaraca iz kuta.

U drugom poluvremenu nastavlja se dominacija i napadanje Osječana koji nikako ne uspijevaju probiti čvrsti domaći blok ispred Duke sve do 67. minute kada se u gužvi u šesnaestercu najbolje snašao Lesjak i s lijeve strane matirao Duku za 1:1. Osječani su zasluženo izjednačili jer su od početka dvoboja pokazivali dominaciju na terenu. Prilike su se stvarale, ali rezultat na semaforu i dalje je pokazivao 1:1. U 85. minuti Vojnović dobiva i drugi žuti karton, te Osječani do kraja utakmice igraju s igračem manje.

Ovim remijem Osijek je tako propustio priliku preskočiti Hajduka i zasjesti na treće mjesto. Na ljestvici je vodeća Rijeka s 46 bodova, slijedi ju Dinamo s 40, te Hajduk i Osijek s 34 boda. Na začelju su Cibalija i Split s po osam bodova.

Posljednja utakmica ovog kola igra se u ponedjeljak 04.prosinca gdje će snage odmjeriti  Inter i  Istra 1961.

RNK SPLIT – OSIJEK 1:1 (1:0)

RNK SPLIT- Duka, Jurendić, Dupovac, Mikulić, Maglica, Vidović, Jakić ( Boljat 80′), Roglić ( Grubišić 62′), Pavlovski, Pešić i Ugrina( Fuštar 19′)

NK OSIJEK – Mikulić, Matas, Škorić, Barać, Barišić, Lesjak, Mioč (Arsenić 60′), Lopa ( Grgić 90’+2), Vojnović, Perošević i Ejupi (Lukić 88′).