RNK Split poražen od slovenskih Domžala

Domažale je bilo bolje od Splićana u prijateljskoj utakmici u Sportskom parku Radomlje.

{$alt}

Nogometaši Splita odradili su prvu oglednu utakmicu u pripremama za novu prvenstvenu sezonu. Zoran Vulić svoje je izabranike suprotstavio slovenskim Domžalama te izgubio rezultatom 1:3.

Susret je odigran u Sportskom parku Radomlje, a zanimljivo je spomenuti kako je istu momčad gradski rival crvenih Hajduk prije samo nekoliko dana svladao također s 3:1.

Domžale je povelo nakon ogromne pogreške splitske obrane – Podlogar je presijekao jednu neoprezno dodanu loptu te bez većih poteškoća svladao nemoćnog Danijela Zagorca. Dražen Bagarić izjednačio je dvije minute kasnije na asistenciju Slavice, no Slovenci su do kraja precizni bili još dva puta – Grvala (27) i Črnic (90) te tako potpuno zasluženo odnijeli trijumf.

U Vulićevu sastavu minute je dobio i ukrajinski napadač na probi iz Vorskle Evgest Budakov, kao i mladi Riječanin Luka Peričić. Splićanima se napokon pridružio i reprezentativac Marko Rog, koji je dobio nešto više vremena za odmor, premda je i dalje nejasno hoće li talentirani ofenzivac ovoga ljeta ipak napustiti Park mladeži.

Split sljedeći susret igra u srijedu protiv makedonskog Rabotničkog.