Rok Stipčević donio Lietuvos Rytasu kup!

Maestralna utakmica povremenog hrvatskog reprezentativca u dresu Lietuvor Rytasa donijela preokret i naslovu u litavskom kupu

Rok Stipčević je odličnom igrom u završnici utakmice njegovom Lietuvos Rytasa donio naslov litavskog kupa! Bolji su bili rezultatom 70:67 od drugog velikana litavske košarke, Žalgirisa.

U posljednjoj četvrtini na šest minuta prije kraja krenuo je “show” našeg košarkaša. Do tog trenutka postigao je samo dva poena, ali kako je odreagirao Stipčević pri zaostatku svoje ekipe je rijetko viđeno. Zabio je svoju prvu tricu na susretu za 53:59. To je bio prvi njegov ubačaj sa linije tri poena nakon tri promašaja. Nakon toga je ubacio dvije uzastopne trice za 61:62. Šlag na torti bio je njegov pogodak za 68:65 13 sekundi prije kraja.

“Najmanje sam bitan ja, momčad je ta koja je za sve zaslužna. Sretan sam, osvojiti trofej u zemlji gdje je košarka sve je nešto neprocjenjivo. Vjerujte mi da sam presretan i uživam u ovom trenutku” skroman je nakon utakmice bio Stipčević.

Završio je susret sa 13 poena (2/3 za dva, 3/6 za tricu), dva skoka i tri asistencije za manje od 17 minuta na terenu.

Pohvalio je i atmosferu u dvorani, koja je iz dana u dan paklena:

„Slažem se, više od deset tisuća posjetitelja nas je nosilo do pobjede. Koliko vole košarku i svoj klub naši navijači su pokazali i nakon utakmice, u dvorani se pjevalo još jedan sat kasnije po završetku ogleda. Stvarno sam sretan što sam dio ovog kluba i ove lijepe priče u zemlji koja živi košarku”.

Zadranin se odlično snašao u novoj sredini i rezultati ih također prate u Eurokupu. Pobjedom protiv francuskog Monaca, plasirali su se među osam najboljih momčadi prvi puta nakon 2012. godine i lijepo je vidjeti da Rok puno doprinosi svojoj ekipi u uspješnoj sezoni.