Roland Garros: Cecchinato šokirao Noleta, Thiem izbacio Zvereva!

Poznata su prva dva sudionika polufinala.

Na drugom Grand Slam turniru ove sezone, Roland Garrosu, odigrana su prva dva četvrtfinalna susreta i saznali smo prve sudionike poluzavršnice. To su Dominic Thiem i Marco Cecchinato, koji su senzacionalno izbacili Alexandera Zvereva i Novaka Đokovića.

U prvom četvrtfinalu Austrijanac je s uvjerljivih 3-0 u setovima iznenadio Nijemca i trećeg tenisača svijeta, Alexandera Zvereva. Jednom je Thiem oduzeo servis Nijemcu u prvom setu, dva puta u drugom i čak tri puta u trećem setu te lakše od očekivanog izborio polufinale.

Novak Đoković protiv Talijana Marca Cecchinata tražio je prolaz u polufinale, no nije uspio i Talijan je ostvario šokantnu, 6:3, 7:6, 1:6 i 7:6 pobjedu. Nole je otvorio meč s dva izgubljena seta. U prvom je jedan break Talijanu bio dovoljan, dok je u drugom trinaesta igra presudila u Cecchinatovu korist. Svoju raskoš tenisa Nole je pokazao u trećem setu u kojemu je s lakoćom oduzeo tri servisa protivniku i smanjio na 2-1. Ipak, tie-break četvrtog seta ponovno se pokazao kobnim. Spasio je bivši broj jedan čak tri meč lopte, no u konačnici izgubio rezultatom 13-11 nakon tri sata i 30 minuta igre.