Roland Garros: Čilić izgubio set, ali dobio meč

Naš tenisač prošao je dalje.

Marin Čilić uspješno je izborio šesnaestinu finala drugog Grand Slam turnira ove sezone, Roland Garrosa. Naš najbolji tenisač nakon dva sata i 53 minuta igre pobijedio je 188. tenisača svijeta, Poljaka Hurkacza rezultatom 6:2, 6:2, 6:7 i 7:5.

U dva uvodna seta četvrti tenisač svijeta po dva puta oduzeo je servis protivniku i mirno ušao u treći set. U njemu se ipak morao pomučiti jer je Poljak uz break poveo 3:2. Međutim, re-breakom je Marin izjednačio i odveo susret u tie-break. U njemu je ipak poražen rezultatom 7-3 pa je meč uveden i u četvrti set.

Ipak, ključni trenutak četvrtog seta dogodio se pri rezultatu 5:5 kada naš tenisač radi break, a zatim koristi drugu meč loptu i dolazi do pobjede.