Roland Garros: Čilić nakon drame u pet setova izbacio Fogninija

Marin je, teže od očekivanog, izborio četvrtfinale.

Najbolji hrvatski tenisač i četvrti igrač svijeta prema ATP ljestvici, Marin Čilić, plasirao se u četvrtinu finala drugog Grand Slam turnira ove sezone, Roland Garrosa. On je u dvoboju osmine finala pobijedio 18. igrača svijeta, Talijana Fabija Fogninija rezultatom 6:4, 6:1, 3:6, 6:7 i 6:3.

U prva dva seta Marin je dominirao zemljanom podlogom Pariza. S po dva oduzeta servisa lakoćom je došao do prednosti od 2-0 u setovima i činilo se kako će treći set biti čista formalnost.

Međutim, Fognini je čak dva puta napravio break u trećem setu, da bi u četvrtom spasio i meč loptu te nakon trinaeste igre rezultatom 7-4 izjednačio i odveo meč u peti set.

U njemu je, ipak, naš tenisač napravio dva breaka i iskoristio drugu meč loptu te nakon tri sata i 41 minute igre izborio četvrtinu finala.