Roland Garros: Donna Vekić izgubila, Petra Martić predala meč prvog kola

Prvo kolo: Donna Vekić - Julie Glushko 5:7, 6:2, 4:6, Petra Martić - Elina Svitolina 0:5 (predaja Martić)

Donna Vekić/Getty Images

Donna Vekić i Petra Martić okončale su nastup u prvom kolu Rolland Garrosa. Vekić je izgubila od Izraelke Julie Glushko 5:7, 6:2, 4:6, dok je Petra Martić predala svoj meč.

Vekić je izgubila u meču u kojem je dosta griješila i propustila je priliku izboriti drugo kolo. Vekić je u prvom setu nadonadila i break, uspijevala ostati u igri, ali je kod 5:6 ponovo izgubila servis i prepustila prvi set suparnici.

U drugom setu hrvatska tenisačica zaigrala je bolje i vodstvom 4:0 riješila drugu dionicu. I kada se činilo da će slomiti suparnicu, Vekić je pokleknula iako je u trećem setu dvaput imala break prednosti. Sve to nije dovoljno, Donna je jednostavno izgubila nit u igri i prepusila pobjedu suparnici.

Martić je igrala protiv Ukrajinke Elini Svitolini, 33. tenisačici svijeta, te je predala meč u prvom setu kod rezultata 0:5.