Roland Garros: Galović pokleknuo u polufinalu kvalifikacija

Katastrofalan dan za hrvatski tenis se nastavlja.

Ni Viktor Galović, nakon Jane Fett i Nine Serdarušića nije dobio priliku nastupiti u glavnom dijelu turnira na Roland Garrosu. Naš tenisač, 180. na ATP ljestvici, izgubio je od drugog nositelja kvalifikacija, Bjelorusa Ilyje Ivaskhe 6:2 i 7:6 nakon 86 minuta igre.

Do rezultata 2:2 u prvom setu gledali smo ravnopravni dvoboj, no tada s dva uzastopno oduzeta servisa Ivashka dolazi do vodstva u setovima. Iako je vodio 5:4 i imao priliku servirati za set, Galović je prokockao dvije set lopte, a zatim u tie-breaku nakon vodstva od 5:1, nevjerojatnom 0-6 serijom dozvolio Ilyji prolaz u finale.