Roland Garros: Ivan Dodig osvojio svoj drugi naslov u Parizu u karijeri!

Fenomenalan uspjeh našeg tenisača.

Hrvatska ima osvajača drugog Grand Slam turnira ove sezone, Roland Garrosa! Riječ je o Ivanu Dodigu, koji je s predstavnicom Tajvana Latishom Chan osvojio turnir mješovitih parova. Drugi nositelji bili su bolji od prvih, Poljakinje Gabriele Dabrowski i našeg Mate Pavića rezultatom 6:1, 6:7 i 10:8 nakon 93 minute igre.

U prvom setu Tajvanćanka je na samom početku napravila break lob udarcem, a zatim je 33-godišnji Dodig oduzeo novi servis protivnicima i drugi nositelji imali su ogromnu prednost od 4:0. Novim breakom suvereno su osvojili prvi set za svega 27 minuta igre.

Puno neizvjesniji bio je drugi set u kojemu smo do prvog, ali i krucijalnog, oduzimanja servisa morali čekati do rezultata 4:3 kada drugi nositelji rade break i dolaze do prednosti od 5:3. Ipak, Dodig tada gubi svoj servis pa Pavić i Dabrowski smanjuju na 5:4, a u idućem gemu potvrđuju ga te odvode meč u tie-break.

Maestralnom igrom i velikim preokretom od rezultata 1-0, drugi nositelji došli su do vodstva od 5-1, no na još nevjerojatniji način i serijom od 6-0 Pavić i Dabrowski se vraćaju te izjednačuju na 1-1 u setovima.

U odlučujućem, trećem setu, u ranoj fazi vidjeli smo po jedan oduzeti servis sa svake strane. Do novog breaka morali smo čekati do rezultata 4:3 kada Dodig i Chan rade break za 5:3, kojeg ne ispuštaju do samog kraja za osvajanje naslova. Bio je to drugi naslov za Dodiga, nakon onog iz 2015. godine, a prvi za Chan.