Roland Garros: Ivo Karlović nastavio sa sjajnim igrama i izborio treće kolo

Drugo kolo: Ivo Karlović - Andreas Haider-Maurer 7:5, 6:3, 6:4

Ivo Karlović/Getty Images

Ivo Karlović nastavio je sa sjajnim igrama, u drugom kolu Roland Garrosa pobijedio je Austrijanca Andreasa Haidera-Maurera 7:5, 6:3, 6:4. Ovo je ujedno najbolji rezultat Karlovića na zemljanim terenima Pariza.

Bio je ovo prvi ogled dvaju tenisača, a Karlović je ostvario 24 as servisa, uz 89 posto osvojenih poena nakon prvog servisa. Zanimljivo, Austrijanac ujedno nije imao niti jednu priliku za break.

Nakon što je na otvaranju prvog seta propustio priliku za oduzimanje servisa, Karlović kod vodstva 6:5 drugu priliku nije propustio. U drugoj dionici odigrao se sličan scenarij, austrijski tenisač u niti jednom trenutku nije izgledao kao da je sposoban ozbiljnije zaprijetiti. U trećem setu Karlović je kod 1:1 stigao do novog breaka i nakon toga se više nije osvrtao.

U trećem kolu očekuje ga ogled protiv devetnaestog nositelja Južnoafrikanaca Kevina Andersona. Karlović i Anderson do sada su tri put odmjerili snage,  a Andreson je upisao dvije pobjede.