Roland Garros: Ivo Karlović pobijedio 11. nositelja Grigora Dimitrova, poraz Mirjane Lučić-Baroni

Prvo kolo: Ivo Karlović - Grigor Dimitrov 6:4, 7:5, 7:6 (4). Alison Riske - Mirjana Lučić-Baroni 7:6(2), 6:3

Ivo Karlović/Getty Images

Ivo Karlović nastavio je s odličnim igrama na zemljanoj podlozi, te je u prvom kolu Roland Garrosa izbacio 11. nositelja Bugarina Grigora Dimitrova 6:4, 7:5, 7:6 (4)! Mirjana Lučić-Baroni nije bila uspješna izgubivši od Amerikanke Alison Riske 6:7 (2), 3:6.

Karlović je na otvaranju Roland Garrosa pokazao da forma iz  Düsseldorfa gdje je stigao do finala nije bila slučajnost.  Karlović je u prvom setu odlično servirao frustrirajući Bugarina, te je kod 3:3  stigao do breaka.

Drugi set Karlović je riješio u svoju koristi kada je u samoj završnici kod vodstva 6:5 oduzeo suparniku servis. Karlović je i u trećem setu odlično servirao, a u trinaestoj igri je jednim mini breakom riješio pitanje pobjednika.

Mirjana Lučić Baroni nadala se prolasku u drugo kolo. O tome kakvu je priliku prokockala svjedoči činjenica da je Lučić u prvoj dionici vodila 4:1 i imala priliku da dođe do dvostrukog breaka. Amerikanka je spasila dvije break lopte, a ubrzo je vratila i break zaostatka. Riske je zatim odjurila u tie breaku prvog seta do početne prednosti.

U drugom setu Amerikanka je rano oduzela servis Lučić i na taj način otvorila si put u drugo kolo.