Roland Garros: Jana Fett bez glavnog dijela turnira!

Naša tenisačica poražena je od domaće predstavnice.

Jana Fett, 109. tenisačica svijeta, nije se uspjela plasirati u polufinale kvalifikacija za ulazak u Roland Garros. Ona je nakon čak dva sata i 34 minute igre izgubila od domaće predstavnice s pozivnicom, Diane Parry, rezultatom 6:7, 6:1 i 5:7.

Povela je Francuskinja 2:0 u prvom setu, no re-breakom Jana je uzvratila i izjednačila na 2:2. Do kraja seta nije bilo breakova i otišlo se u tie-break, a u njemu je ipak s 8-6 bolja bila domaća predstavnica.

Dva breaka u drugom, potpuno različitom setu, bila su dovoljna za mirno izjednačenje na 1-1 u setovima, da bi u odlučujućem setu obje tenisačice oduzele po čak tri servisa protivnici. Ipak, ključni trenutak dogodio se kada je kod rezultata 6:5 Parry došla do dvije meč lopte, što nije propustila te je izborila polufinale.