Roland Garros: Karlović iznenađujuće poražen od 143. tenisača svijeta!

Neočekivani kraj za diva sa Šalate.

Ivo Karlović doživio je težak poraz već u prvom kolu Roland Garrosa. Njega je s uvjerljivih 3-0 u setovima rezultatom 7:6, 6:2 i 7:6 izbacio domaći predstavnik s pozivnicom Corentin Moutet.

Nijedan break nismo vidjeli u prvom setu, koji je bio odlučen u tie-breaku. U njemu je Karlović vodio čak 5-1 i imao set loptu, no nije ju iskoristio, već je Francuz preokrenuo rezultat u svoju korist i s 9-7 poveo.

Za svega 16 minuta igre Moutet je poveo s ogromnih 4:0 u drugom setu te ga mirno priveo kraju, da bi u odlučujućem setu ponovno trinaesta igra bila presudna, a u njoj je rezultatom 7-5 Francuz upisao veliku pobjedu nakon dva sata i 11 minuta igre.