Roland Garros: Marach i Pavić poraženi u velikom finalu

Mate je pretrpio i drugi poraz u finalima u dva dana.

Mate Pavić zajedno s austrijskim tenisačem Oliverom Marachom nije uspio osvojiti naslov Roland Garrosa. U finalu muških parova na drugom Grand Slam turniru ove sezone drugi nositelji poraženi su od šestih, Francuza Nicolasa Mahuta i Pierre-Hugues Herberta rezultatom 6:2 i 7:6 nakon točno sto minuta igre.

Naša kombinacija katastrofalno je krenula u meč izgubivši svoj servis na samom početku. Novim breakom pri rezultatu 4:2 Francuzi su zasluženo došli do osvajanja seta. U drugom setu gledali smo izjednačenu igru sve do rezultata 3:3 kada francuska kombinacija oduzima servis našoj, no Mate i Oliver re-breakom se vraćaju u set. Iako su imali dvije set lopte pri rezultatu 6:5, nisu ih iskoristili, već su u trinaestoj igri drugog seta Francuzi sa 7-4 došli do velike pobjede.