Roland Garros: Marin Čilić s lakoćom do drugog kola

Najbolji hrvatski reket nije imao problema.

U prvom kolu drugog Grand Slam turnira ove sezone, Roland Garrosa, četvrti tenisač svijeta i treći nositelj Marin Čilić uspješno je svladao 1 072 tenisača svijeta, Australca Jamesa Duckwortha rezultatom 6:3, 7:5 i 7:6 nakon dva sata i 16 minuta igre.

Jedan break za vodstvo od 2:0 bio je dovoljan Čiliću da osigura osvajanje prvog seta, da bi u drugom gledali izjednačen dvoboj do rezultata 4:4. Tada Marin radi break, Australac odmah re-breakom odgovara, no Čilić ponovno oduzima servis neiskusnom protivniku, a zatim dolazi do tri set lopte i koristi drugu za vodstvo od 2-0.

U odlučujućem, trećem setu nismo vidjeli nijedan oduzeti servis pa je tie-break odlučivao o pobjedniku. U njemu je Duckworth vodio 4-3, no serijom od 4-0 naš tenisač je preokrenuo rezultat i upisao pobjedu.