Roland Garros: Mektić i Peya lakoćom do osmine finala

Lijepa pobjeda naše kombinacije.

Nikola Mektić i Alexander Peya uspješno su se plasirali u osminu finala drugog Grand Slam turnira ove sezone, Roland Garrosa. Njih dvojica su nakon svega 55 minuta igre pobijedili Nikoloza Basilashvilija i Johna Millmana rezultatom 6:4 i 6:2.

Osmi nositelji s breakom su poveli 4:2 u prvom setu, no gruzijsko-australska kombinacija uspjela se vratiti i izjednačiti na 4:4. No, to je ujedno bilo sve što su protivnici pokazali u današnjem meču.

Naime, novim breakom Mektić i Peya došli su do osvajanja prvog seta, da bi u drugom ubrzo poveli sa 4:0 uz dva oduzeta servisa te mirno priveli susret kraju.