Roland Garros: Nadal uvjerljivom pobjedom nad Thiemom do 17. Grand Slam naslova!

Odličan tenis pružio je Rafa.

Po jedanaesti put u karijeri prvi tenisač svijeta i prvi nositelj drugog Grand Slam turnira sezone, Rafael Nadal, osvojio je naslov pobjednika Roland Garrosa. Španjolac je u velikom finalu pobijedio Austrijanca i osmog tenisača svijeta Dominica Thiema sa 6:4, 6:3 i 6:2 nakon dva sata i 44 minuta igre.

Već na samom početku meča oduzetim servisom Nadal je došao do prednosti od 2:0, koju je Thiem ubrzo anulirao i izjednačio na 2:2. Međutim, tokom cijelog seta Austrijanac je imao problem kod svog servisa, što je Rafa ponovno iskoristio i serijom od 4:4 došao do vodstva od 6:4 i 3:0.

Nastavak drugog seta protekao je bez prevelikih poteškoća te je Kralj zemlje imao prednost od 2-0 u setovima nakon sat i 52 minute igre. Oduzeo je Rafa servis protivniku i u trećem setu, a pri rezultatu 2:1 u trećem Španjolca je uhvatio grč u lijevoj ruci pa je zatražio trominutni medicinski time-out.

No, ni grč ga nije pokolebao u naumu osvajanja i 11. finala u karijeri u Parizu. Do kraja meča još jednom oduzeo je servis protivniku i iskorištenom petom meč loptom došao do svog 17. Grand Slam naslova u karijeri.