Roland Garros: Naši tenisači uspješni u parovima

Alexander Hassenstein/Getty Images Europe

Počela je i igra parova na drugom Grand Slamu sezone – Roland Garrosu. Ivan Dodig je naš najbolji igrač parova i s pravom se možemo nadati dobrom njegovom rezultatu, a pogotovo jer je Roland Garros već i osvojio 2015. godine.

Puno se toga promijenilo od tada pa je tako i Ivan Dodig promijenio partnera. Od ove sezone igra sa Španjolcem Marcelom Granollersom, a danas su bili vrlo uspješno u prvom kolu turnira parova gdje su svladali kombinaciju Daniell/Demoliner sa 6-4, 6-4.

”Oni ove godine ostvaraju jako dobre rezultate. Čak prošlog tjedna su bili u finalu ATP turnira u Lyonu, osvajaju Challengere i danas nije bilo ni malo lako igrati protiv njih. Pobjeda je tu, bitan je pozitivan početak na turniru i da smo spremni za dalje” izjavio nam je Ivan Dodig poslije meča.

Mate Pavić je s Austrijancem Oliverom Marachom također uspio svladati kombinaciju Eysseric/Lamasinesa  sa vrlo glatkih 6-1, 6-1.

Nažalost, Nikola Mektić i Brian Baker nisu uspjeli proći prvo kolo u kojem su izgubili od Grotha i Lindstedta s vrlo tijesnih 6-3, 3-6 i 7-6 (4). Imali su Mektić i Baker svoje šanse, pogotovo u trećem setu gdje su imali break prednosti i servis za 5-3.

”Jednostavno ne mogu vjerovati koliko smo ove godine izgubili tijesnih mečeva. Moram biti zadovoljan ovom sezonom, imamo osvojena dva turnira, ali ovdje smo puno toga uložili, a ispali smo već u prvom kolu. Razočaranje je stvarno ogromno, dali smo sve od sebe, znali smo da igramo protiv dobrih servera i bili smo spremni na to. A ja sam izgubio servis kod 4-3 u trećem setu kada sam pogodio 11 od 12 prvih servisa, a oni su nevjerojatno reternirali i na kraju preokrenuli rezultat”, izjavio je vidno razočarani Nikola Mektić kojemu sada ostaje nada u mix parovima.

Darija Jurak i Anastasia Rodionova uspjele su svladati vrlo neugodne protivnice Barthel/Witthoeft rezultatom 6-2, 2-6 i 6-4. Uspjele su preokrenuti rezultat u trećem setu gdje su gubile sa 3-1 u gemovima.

”Nismo nikad igrale protiv Barthel/Witthoeft zajedno, ali smo naravno pripremile taktiku. Prvi set je funkcionirao jako dobro, dok u drugom setu su i one promijenile neke stvari te dobile taj drugi set. Treći set je bio prava drama, odlučile smo igrati kraće poene, tj. Probale napadati cijelo vrijeme i poene smo obično završavali na mreži što nam je donijelo preokret i pobjedu” jasna je bila Darija Jurak.

Ana Konjuh je pobijedila sa svojom partnericom Magdom Linette ukrajinske sestre blizanke Kichenok sa tijesnih 6-7 (7), 6-2 i 7-6 (4). Mirjana Lučić-Baroni je također bila uspješna u paru sa Andreom Petković. One su pobjedile Irigoyen/Schuurs sa 6-3, 3-6 i 6-4.

Jedino Donna Vekić nije uspjela sa svojom partnericom Soranom Cirsteom. Nakon vodstva Klepac/Martinez Sanchez 6-7 (2), 6-2 i 4-1, Donna Vekić i Sorana Cirstea su predale meč.