Roland Garros: Senzacionalan preokret Simone Halep za prvi Grand Slam u karijeri!

Rumunjska je dobila drugu pobjednicu turnira u Parizu.

Nakon što je gubila dva finala, 2014. godine od Marije Sharapove 4:6, 7:6 i 4:6 te od Jelene Ostapenko prošle godine 6:4, 4:6 i 3:6, prva tenisačica svijeta i prva nositeljica drugog Grand Slam turnira ove sezone, Roland Garrosa, Simona Halep, konačno je osvojila turnir u Parizu nakon što je u finalu za dva sata i četiri minute igre preokretom dobila Sloane Stephens 3:6, 6:4 i 6:1.

Odličan tenis gledali smo na centralnom, Philippe-Chatrier Court, na kojem Amerikanka nije davala Simoni prostora za pogrešku. Čak štoviše, ukoliko bi prva nositeljica htjela doći do gemova, praktički je svaki put morala pogađati crtu.

U prvom setu ipak je Sloane jednom, pri rezultatu 2:1 uspjela oduzeti servis iskoristivši prvu set break loptu na meču. Nakon 42 minute igre došla je i do prve set lopte te ju iskoristila i povela u setovima.

Već na početku drugog seta, uzdrmana gubitkom prvog, Halep se našla u breaku zaostatka i gubila 2:0. Međutim, ponovno je dokazala zašto je svjetski broj jedan i od idućih 12 gemova osvojila njih 11 te preokrenula na 3:2. Potom je još dva puta oduzela servis protivnici i izjednačila na 1-1 nakon nove 43 minute igre.

Maestralnom igrom na početku trećeg seta za 25 minuta Rumunjka je povela 4:0, došla i do prednosti od 5:0 i u konačnici osvojila set te cijeli meč i time postala druga rumunjska tenisačica nakon Virginije Ruzici iz 1978. godine, koja je osvojila Roland Garros.