Roland Garros: Sharapova nadoknadila nemoguće i izborila drugo kolo

Odlična predstava ruske tenisačice.

Nakon velike drame 30. tenisačica svijeta i 28. nositeljica, nekadašnja najbolja tenisačica svijeta Maria Sharapova uspjela je izbaciti kvalifikanticu Richel Hogenkamp iz Nizozemske. Nakon sat i 56 minuta igre završilo je 6:1, 4:6 i 6:3 za Ruskinju.

Već u prvom setu s dva oduzeta servisa MaSha je suvereno došla do vodstva, no kada se činilo da će mirno privesti meč kraju, s obzirom da je breakom došla do 2:0 vodstva u drugom setu, Nizozemka je uzvratila i sa čak tri oduzeta servisa izjednačila rezultat.

Pravu dramu gledali smo u trećem, odlučujućem setu. Imala je Nizozemka vodstvo od 3:0 i 30:30, no Maria je ponovno pokazala zašto je bila na samom vrhu i serijom od 6-0 preokrenula rezultat i upisala pobjedu.