Roland Garros: Thiem i Nadal sastaju se u velikom finalu

Poznati su finalisti.

Finalisti drugog Grand Slam turnira ove sezone, Roland Garrosa su Austrijanac Dominic Thiem i Španjolac Rafael Nadal, koji su danas izbacili Marca Cecchinata, odnosno Juan Martina Del Potra.

U prvom polufinalu osmi tenisač svijeta s lakoćom se obračunao protiv ovosezonske senzacije, Talijana i 72. na ATP ljestvici. Nakon dva sata i 20 minuta igre bilo je 7:5, 7:6 i 6:1. I dok je u prvom i trećem setu po dva puta oduzimao servis protivniku, u drugom setu Thiem je imao najviše poteškoća. Naime, set je otišao u tie-break, u kojemu je Talijan propustio tri, a Austrijanac čak četiri set lopte, prije nego je konačno došao do 12-10.

Protivnik u finalu bit će mu Kralj zemljane podloge i najbolji tenisač svijeta, Rafael Nadal, koji je lakše od očekivanog sa 6:4, 6:1 i 6:2 pobijedio Argentinca DelPa, koji je prethodno u četvrtini finala izbacio našeg Marina Čilića. Jedan break u prvom te po dva u drugom i trećem setu bila su dovoljna za ulazak u finale.