Roland Garros: Vekić namučila Mariju Sharapovu, Ruskinja ipak prošla dalje

MaSha je dokazala da je bila favorit.

Ruska tenisačica, nekadašnji broj jedan, a danas 30. na svijetu prema WTA ljestvici, Maria Sharapova, uspješno se plasirala u šesnaestinu finala drugog Grand Slam turnira ove sezone, Roland Garrosa. Ona je nakon sat i 57 minuta igre pobijedila hrvatsku tenisačicu Donnu Vekić rezultatom 7:5 i 6:4.

Već na samom početku prvog seta Osječanka je povela s minimalnih 1:0 nakon oduzetog servisa, no re-breakom je MaSha izjednačila. Ključni trenutak seta dogodio se pri rezultatu 6:5 kada Ruskinja koristi svoju drugu set loptu i dolazi do prednosti.

U drugom setu s breakom je Sharapova povela 2:0, no re-breakom Donna je uspjela smanjiti. Međutim, MaSha je već u idućem gemu došla do novog breaka i iskoristila petu meč loptu te na kraju prošla dalje.