ATP Rotterdam, finale

Rotterdam: Kraj fenomenalne serije Mate Pavića i Olivera Maracha

Završena je fantastična serije hrvatskog tenisača Mate Pavića u paru sa svojim austrijskim kolegom Oliverom Marachom...

Mate Pavić, Oliver Marach/Foto: ABM AMRO WTT Twitter

Nakon samo sat i deset minuta igre, okončan je veliki niz pobjeda Mate Pavića i Olivera Maracha. Hrvatsko-austrijska kombinacija zaustavljena je u finalu ATP turnira u Rotterdamu, i to nakon serije od 17 uzastopnih pobjeda i osvajanja Dohe, Aucklanda i Australian Opena samo u 2018. godini, a ukupno čak 24 pobjede zaredom (uključivši i kraj 2017. godine).

‘Kraljevi’ tvrde podloge, barem što se ove sezone tiče, počeli su poprilično dobro, uzevši u petom gemu servis francuskom paru Nicolas MahutPierre-Hugues Herbert, a potom isto ponovivši u sedmom gemu za mirno osvajanje seta rezultatom 6:2.

Francuzi su se u nastavku ipak razdrmali, već u drugoj igri oduzeli Paviću i Marachu servis, a prednost od jednog breaka držali su sve do sedmog gema. Imali su tada Pavić i Marach čak tri break lopte, ali ipak nisu uspjeli slomiti otpor suparnika i ponovno je sa 6:2 rezultat bio u egalu.

Loš početak odlučujućeg tie-breaka u trećem setu za ljevorukog 24-godišnjeg Splićanina i njegova 37-godišnjeg partnera i rezultatski zaostatak od 2:0 u nastavku su uspjeli čak i preokrenuti u 6:4, ali Francuzi su potom ušli u veliku seriju, osvojivši čak sedam poena uzastopce (naspram suparničkih tek jedan, što im je u konačnici i osiguralo trofej.

U pojedinačnom dijelu turnira u Rotterdamu slavio je s lakih 6:2, 6:2 Švicarac Roger Federer, novi-stari prvi tenisač ATP ljestvice. Poražen je s terena otišao pak Bugarin Grigor Dimitrov.