Ruiwu Tan u finalu Zagreb Opena

Hrvatski reprezentativac izborio je finale vrlo jakog ITTF turnira Zagreb Open.

Ruiwu Tan danas od 16 sati igrati će finale vrlo jakog ITTF turnira Zagreb Open nakon polufinalne pobjede u muškoj pojedinačnoj konkurenciji protiv Španjolca Alvara Roblesa rezultatom 4:2 (11:7, 8:11, 11:7, 6:11, 11:3, 11:9).

Nakon vrlo izjednačena prva četiri seta, u zadnja dva je hrvatski reprezentativac uspio prelomiti meč na svoju stranu uvjerljivom predstavom pogotovo u petom setu, dok je u šestom od zaostatka 2:3 došao do prednosti od 9:5 što je riješilo dvoboj.

Ruiwu je time upotpunio odličan vikend u Zagrebu nakon što je u četvrtfinalu svladao Rusa Mihaila Pajkova sa glatkih 4:0 (11:8, 11:4, 11:7, 11:7), dok je ranije u petak u trećem kolu svladao prvog nositelja turnira, Japanca Masatoka Morizona nakon teške borbe rezultatom  4:3 (11:7, 15:17, 13:11, 11:13, 5:11, 11:7, 11:8).

U subotnjem finalu čeka ga još jedan Japanac, inače 43. igrač svijeta Maharu Yoshimura koji je u polufinalu bio bolji od Južnokorejca Sangsu Leeja.