Rukomet na pijesku: Odlično otvaranje Hrvatske

Muška reprezentacija otvorila je Europsko prvenstvo u Španjolskoj s dvije pobjede, dok su djevojke oba puta poražene.

Europsko prvenstvo u rukometu na pijesku počelo je u španjolskom ljetovalištu Lloret de Maru. Uspješan star imali su hrvatski pjeskaši pobjedama nad Njemačkom i Švedskom, dok su rukometašice poražene od domaćina Španjolske te Nizozemske.

Hrvatski reprezentativci, trostruki europski prvaci ostvarili su dvije pobjede na startu Eura sa sigurnih 2:0 u setovima u oba susreta. Protiv Njemačke koja se vratila na europsku smotru nakon nekoliko godina, Hrvati su protutnjali s 24:16 te 22:12 za prvi trijumf na turniru. Protiv Švedske je išlo malo teže, no ipak su hrvatski rukometaši uspjeli ostvariti pobjedu u dva seta rezultatom 24:20 i 24:14.

Djevojke su dosta loše otvorile Europsko prvenstvo porazima u dva seta protiv Španjolki i Nizozemki. Ipak, ždrijeb koji ih je u prvom kolu spojio s domaćinom turnira nije im bio naklonjen, pa su Hrvatice izgubile u dva seta s pet razlike (15:10, 19:14).

Drugi dvoboj Hrvatska je odigrala puno bolje, pogotovo u napadu no nedostajalo je malo sreće. Prvi set izgubljen je rezultatom 15:14, dok su u drugom Hrvatice konačno poražene opet s jednim golom razlike, bilo je 20:19 za Nizozemsku.