EHF KUP

RUKOMETAŠI DUBRAVE IZBORILI 2. PRETKOLO EHF KUP-a

Dubrava – Klaipeda Dragunas 36:35 (20:14)

Facebook: RK Dubrava Zagreb

Rukometaši Dubrave u neizvjesnoj završnici uzvratne utakmice rezultatom 26:25 (20:14) pobijedili su litvansku Klaipedu Dragunas i osigurali prolaz u 2.pretkolo EHF kupa.

Dobrom i agresivnom obranom, organiziranim napadom i odličnom igrom u prvih trideset minuta igre došli su na šest golova prednosti. Drugo poluvrijeme išlo je u korist gostiju. Manjak koncentracije i serija neiskorištenih napada dovela je goste do mogućnosti da u 39. minuti postignu izjednačenje i samim tim ostave utakmicu otvorenu do samoga kraja. Pobjednički pogodak u zadnjih deset sekundi za momčad Dubrave postigao je Ivan Vida koji je odveo svoju momčad u 2.pretkolo EHF kupa.

Najbolji strijelac Dubrave sa sedam pogodaka bio je Marin Buneta, dok su se kod gostiju sa šest istaknuli Virbauskas, Vaitekunas i Palevicius.

U drugom pretkolu Dubravu očekuje mađarska momčad Csurgoi, a utakmica je na rasporedu 07. ili 08. listopada u Mađarskoj.

Dubrava: Kelemen 3, Pleš, Volar 2, Vida 6, Radoš 5, Vinković 5, Maričić 2, Šutalo, Samardžić, Medić 2, Godec 2, Marković, Grahovac M., Grahovac N. 2, Grahovac D., Buneta 7.

Klaipeda Dragunas: Simonavicius 1, Cibulskis, Ignatenko 1, Ugianskis 4, Simenas 4, Vaciekauskas 1, Juskenas 2, Virbauskas 6, Vaitekunas 6, Pakalnsiskis, Butkus 1, Bliuvas1, Palevicius 6, Kremeris, Vanagas 2.