Rukometaši Nexe-a izborili grupnu fazu EHF kupa!

U posljednjih deset minuta domaćin je kontrolirao utakmicu i sačuvao prednost koja im je na koncu donijela plasman u grupnu fazu EHF kupa.

Nakon poraza u Danskoj od Esbjerga 29:26, Nexe je pred svojim navijačima slavio s 26:21 protiv Ribe-Esbjerga. Tako su nadoknadili zaostatak iz prve utakmice i drugi put izborili plasman u skupine EHF kupa.

Nakon izjednačenog prvog dijela (11:10), Nexe je u nastavak ušao s dva gola prednosti i ubrzo podignuo prednost na tri pogotka (13:10). Približili su se gosti u nekoliko navrata na dva razlike, ali brzo bi Našičani vraćali prednost na +3 što je i bila prednost koja im je trebala u slučaju da susret završi s manje pogodaka nego onaj u Danskoj.

U 45. minuti Našičani odlaze +5 (19:14), no nisu tu stali. Samo par minuta poslije Nexe diže prednost na velikih šest pogodaka prednosti (21:15).

Najbolji strijelac kod domaćina bio je Saša Barišić Jaman sa šest golova, a četiri je dodao Marko Buvinić. Kod gostiju Jacob Holm postigao je šest pogodaka.