Kup Hrvatske, finale RK PPD Zagreb – GRK Varaždin 1930

Rukometaši PPD Zagreba podignuli su pehar osvajača Kupa

PPD Zagreb po 23. put je osvojio Kup Hrvatske, svladavši  Varaždin rezultatom 30:25.

Početno vodstvo u susretu pripalo je Varaždinu koji je poveo s 1:0, ali bilo je to njihovo prvo i zadnje vodstvo u ovom finalnom susretu. S četiri uzastopna pogotka Zagreb je prešao u vodstvo koje do kraja susreta nije ispuštao iako je Varaždin pružao dobar otpor.

Zagreb je prvi puta s četiri razlike poveo u 14. minuti preko Luke Šebetića i tu su prednost održavali sve do 22. minute kada su ju dodatno Josip Valčić i Stipe Mandalinić povećali na plus šest (12:6). Varaždin je dvama uzastopnim pogocima smanjio zaostatak na 13:9 a predvodio ih je odlični Ivan Horvat koji je samo u prvom poluvremenu postigao sedam pogodaka.

Zagreb je ponovo pobjegao na pet razlike, ali Varaždin je serijom od tri pogotka koju je zaključio Jurica Vidaček u 29. minuti došao na samo dva pogotka zaostatka. S istom razlikom se i otišlo na odmor, a rezultat je bio 16:14.

U nastavku Varaždin odmah koristi svoj prvi napad i dolazi na samo pogodak zaostatka. Međutim, s tri uzastopna pogotka Zagreb ponovo dolazi do sigurnije prednosti od četiri gola u 37. minuti nakon što je Mandalinić realizirao sedmerac. Deset minuta nakon toga igralo se gol a gol, ali onda je Matija Špikić s linije šest metara zabio pogodak za 22:20 i time se Varaždin ponovo približio Zagrebu.

Varaždin je još jednom u susretu došao na minus dva i to u 51. minuti, ali onda se Zagreb pobrinuo za mirnu završnicu. Zlatko Horvat u 56. minuti zabio je za 27:23 i time praktički riješio pitanje pobjednika, a susret je na kraju završen rezultatom 30:25.

Odličan je u redovima Zagreba bio Mandalinić koji je postigao čak devet pogodaka. Slijedi ga Šebetić koji je dodao sedam, a Filip Ivić na golu skupio je 11 obrana.