Rukometaši PPD Zagreba u finalu SEHA Gazprom lige

Domagoj Pavlović sa osam pogodaka bio je prvo ime polufinalnog dana Final Foura.

Rukometaši Prvog Plinarskog Društva Zagreb plasirali su se u finale regionalne SEHA Gazprom lige nakon što su sa 29:28 bili bolji u polufinalu od slovenskog Celja.

PPD Zagreb – Celje 29:28 (14:11)

Zagrebaši su odlično otvorili utakmicu, poveli su u startu, a do najveće prednosti u prvom dijelu došli su u 22. minuti kada je na semaforu pisalo 11:7, da bi Slovenci do poluvremena minimalno smanjili na 14:11. Nastavili su igrači PPD-a u visokom ritmu i podizali svoju prednost, no potom su pali sa snagom i Celje je sa šest golova zaostatka došlo do 27:25. Minutu prije isteka vremena uspijeli su Celjani doći do 28:27, ali Domagoj Pavlović je bio precizan 20 sekundi prije kraja i riješio utakmicu.

Pavlović je uz posljednji ključni pogodak zabio još sedam komada, i sa osam golova bio prvo ime susreta, kapetan Zlatko Horvat zabio je pet komada, dok su po četiri puta mrežu tresli Damir Bičanić i Leon Šušnja. Borut Mačkovšek sa pet golova bio je prvo ime Slovenaca.

Protivnik Zagrebu u finalu biti će domaći Vardar koji je sa 33:24 bio bolji od bjeloruskog Meshkova iz Bresta. Naš Luka Cindrić postigao je šest golova, a Igor Karačić i Ivan Čupić zabili su po četiri gola za Makedonce. Finalni susret igrati će se u nedjelju u 20:15 sati.