Rukometaši Zagreba u četvrtfinalu Lige prvaka nakon prolaska danskog Koldinga

Nakon velike pobjede u zagrebačkoj Areni, Zagreb je obranio prednosti od pet pogodaka u Danskoj i ostvario plasman u četvrtfinale.

Filip Ivić (arhiva) / Getty Images

BRONDBY – Brondby Hallen, gledatelja: 5000
Suci: Raluy Lopez / Sabroso Ramirez (Španjolska)

KIF Kolding Kopenhagen: Hvidt (6 obrana), Cleverley (3 obrane); Karlsson 2, Boesen, Laen 1, K. Andersson 3, Jorgensen, L. Anderson 2, Spellerberg 6, Pedersen, Dolk 6, Landin 1, Irming Andersen, Viudes, Jensen 1, Stefansson
Trener: Aron Kristjansson

PPD Zagreb: Ivić (3 obrane), Stevanović (6 obrana); Brozović 2, Stepančić 3, Čelica, Šprem 1, Šebetić 1, Raković, Horvat 5, J. Valčić 2, T. Valčić, Obranović 5, Vuglač, Kovačević 1, Pavlović, Čorić
Trener: Veselin Vujović

Sedmerci: KIF Kolding Kopenhagen: 6/6 ; PPD Zagreb: 1/2
Isključenja: KIF Kolding Kopenhagen: 10 min; PPD Zagreb: 14 min

Rukometaši PPD Zagreba prvi su se puta nakon sezone 2011/12 plasirali u četvrtfinale Lige prvaka. Tada je pao makedonski Metalurg, u nedjelju je to bio danski Kolding. Nakon posljednje dvije sezone u kojima je Zagreb posustajao u skupini, ove su sezone sa vrlo mladom momčadi ostvarili nešto što nitko nije predviđao na početku godine.

Prvo poluvrijeme Zagreb je odigrao vrlo dobro, iako su španjolski suci dosudili četiri isključenja za goste. Ivića je na golu zamijenio Stevanović koji je na kraju prvog i u drugom dijelu obranio nekoliko važnih lopti. Vrlo dobru partiju pružio je i Sandro Obranović koji je postigao pet pogodaka.

U 54. minuti Zagrebaši postižu 18. pogodak što je bio znak da Kolding mora loviti prednost od šest pogodaka razlike. Do kraja su uspjeli ostvariti pobjedu od dva pogotka razlike (23:21), nedovoljno za prolazak dalje.

Ždrijeb četvrtfinala održati će se u utorak u Beču, a izabranici Veselina Vujovića smješteni su u drugi šešir sa Pick Szegedom, PSG-om i Vardarom. Mogući protivnici u Areni su Kiel, Veszprem, Barcelona i Kielce.