Rukometašice Lokomotive slavile u prvom susretu finala Challenge kupa

Rukometašice Lokomotive stigle su do vrijedne pobjede u prvom susretu finala EHF Challenge kupa, slavile su protiv švedskog Höörsa 23:19.

Rukometašice zagrebačke Lokomotive danas su u Zagrebu igrale prvi susret finala EHF Challenge kupa. Protivnice su bile igračice švedskog örsHK, a Lokosice su slavile 23:19 i u uzvrat nose veliku prednost.

Mlada ekipa Lokomotive nadmašila je sva očekivanja sjajnim plasmanom u finale trećeg po snazi europskog klupskog natjecanja. Nakon što su u četvrtfinalu izbacile braniteljice naslova, u polufinalu su bile uvjerljive protiv nizozemskog Virto/Quintusa u polufinalu te se tako plasirale u finale. S druge strane bila je trenutno četvrtoplasirana ekipa prilično jakog švedskog prvenstva, ali niti to nije bilo previše za sjajne Lokosice. Sjajno su igrale i sasvim zasluženo na uzvrat nose velikih četiri gola razlike.

U solidno ispunjenoj dvojki Doma sportova pred oko tisuću navijača susret su boje ekipe otvorile dosta nervozno. Najbolje igračice bile su golmanice, a tako je na kraju bilo i kroz cijeli susret. Cijelo prvo poluvrijeme nitko se nije mogao odvojiti, tek su naše djevojke stigle do 9:6 vodstva nakon dvadesetak minuta, ali brzo su se vratile Šveđanke i na odmor otišle s pogotkom prednosti 10:11. Prvi gol u nastavku zabile su gošće, ali onda Lokomotiva preokreće utakmicu. Sjajnom seijom 9:1 prelomile su utakmicu i otišle na visokih šest razlike te povratka za Šveđanke nije bilo. Do kraja su uspjele malo ublažiti poraz, ali i dalje Lokomotivi ostaje veliki kapital i imaju velike šanse za trofej.

Najbolje u redovima Lokomotive bile su s po šest pogodaka Marina GlavanStela Posavec dok je četiri pogotka pridodala Larissa Kalaus. Šveđanke je predvodila Cassandra Tollbring sa sedam pogodaka dok je pet zabila Emma Rask.

“Evo ovim putem čestitam curama na velikoj pobjedi, 1:0 za nas. Također želim zahvaliti navijačima što su došli u velikom broju i bili nam vjetar u leđa, bodrite nas i idući tjedan i nadam se da ćemo osvojiti trofej”, izjavila je za Facebook kluba najbolja igračica Lokosica danas, Marina Glavan.

Kao što je i spomenula, uzvrat je idući tjedan, u subotu 13. svibnja u Švedskoj te se nadamo da će se djevojke vratiti s trofejom.