Rukometašice upisale pobjedu protiv Slovačke na turniru u Češkoj

Hrvatska sutra igra protiv Češke u 19 sati.

Hrvatska ženksa rukometna reprezentacija krenula je pobjedom na 45. izdanju Štit Cheba turnira koji se održava u Češkoj. Hrvatska je bila bolja od Slovačke rezultatom 22:20.

Hrvatska – Slovačka 22:20 (10:11)

Slovakinje su nakon desetak minuta igre došle do dva pogotka prednosti, ali onda kreće serija Hrvatica od pet golova u nizu za vodstvo 7:4. Izabranice Nenada Šoštarića držale su prednost od 3-4 razlike do posljednjih sedam minuta prvog poluvremena. U tom periodu nisu uspjele zabiti niti jedan gol, pa je na odmor Slovačka otišla s minimalnim vodstvom 11:10.

Hrvatska je tokom cijelog drugog dijela vijala rezultatski zaostatak koji je u 45. minuti narastao na najveći +4 za Slovačku, a tada se budi hrvatski napad, u sljedećih šest minuta dolazi do poravnanja, a na kraju i preokreta za pobjedu.

Selena Milošević zabila je četiri pogotka, a po tri su dodale Valentina Blažević, Dora Krsnik i Katarina Ježić. Monika Rajnohova postigla je četiri pogotka za Slovačku.

U drugom susretu Češka je s visokih 34:25 nadigrala Švicarsku. Idući susret Hrvatska igra sutra u 19 sati protiv domaćina Češke.