Rukometna LP: Veszpremu minimalna prednost iz Zagreba

Rukometaši PPD Zagreba su u zanimljivoj utakmici osmine finala Lige prvaka u Zagrebu poraženi od mađarskog Telekom Veszprema sa 22-23 (10-12). Utakmica je odigrana u Areni Zagreb pred više od 12.000 gledatelja, a Veszprem tako na uzvratnu utakmicu odlazi s minimalnom prednosti.

Neprikosnoveni prvak Hrvatske je loše ušao u utakmicu sa aktualnim doprvakom Europe Veszpremom, te su Zagrebaši u početnih 15 minuta uspjeli postići samo dva pogotka. Tako je Veszprem imao vodstva od 6:2 i 8:4, no kako se bližilo poluvrijeme tako je i rasla igra PPD Zagreba, pa se na poluvrijeme otišlo sa dva pogotka razmaka u korist Mađara. Situacija je mogla biti i bolja da je Zlatko Horvat realizirao sedmerac u posljednjim sekundama prvog poluvremena, no vrata Veszprema je zaključao Mirko Alilović.

U nastavku susreta su izabranici trenera Silvija Ivandije stalno stizali vodstvo Veszprema, no unatoč nekoliko prilika nikako nisu uspjevali prijeći u vodstvo. Utakmicu je prelomilo razdoblje od devet minuta bez pogotka, kada su Mađari ponovno otišli na +4, no u završnici susreta je Igor Vori svojim golovima rezultat doveo na minimalni zaostatak. PPD Zagreb je imao i šansu za izjednačenje rezultata, ali vratnica je spriječila pokušaj Tina Kontreca. Najbolji strijelci u redovima PPD Zagreba su bili Domagoj Pavlović i Josip Valčić sa po četiri pogotka, dok su strijelce Veszprema predvodili bivši hrvatski reprezentativac Renato Sulić i Slovenac Marguč sa po četiri gola. Od golmana se istaknuo Mirko Alilović sa 10 obrana u redovima gostiju, dok je Ivan Stevanović imao jednu obranu manje.

Tako će Zagreb na uzvrat u Mađarsku otputovati sa zaostatkom od jednog gola, a dodajmo da povijest nije naklonjena Zagrebašima, budući da Zagreb nikada u Ligi prvaka nije uspio svladati Veszprem. Uzvratni dvoboj u Veszpremu biti će odigran sljedeću subotu, 1. travnja, a Zagreb će tada pokušati promijeniti tradiciju i  nadoknaditi jedan pogodak zaostatka, kojim bi izborili četvrtfinale Lige prvaka treću godinu zaredom.

PPD ZAGREB – TELEKOM VESZPREM 22-23 (10-12)

Arena Zagreb. Gledatelja: 12.250. Suci: Dentz i Reibel (Francuska).

PPD Zagreb: Stevanović 9 (3) obrana, Skok; Kontrec, Vori 3, Cingesar 1, Šebetić 2, Marković 2 (2), Horvat 1, Šušnja, J. Valčić 4, Jotić 1, T. Valčić, Mandalinić 3, Miklavčič 1, Markoski, Pavlović 4.

Telekom Veszprem: Mikler, Alilović 10; Gulyas, Ivancsik, Schuch, Ilić 2, Palmarsson 1, Gajić 3 (1), Nilsson 3, Nagy 1, Ugalde 3, Marguč 4, Rodriguez, Terzić, Sulić 4, Lekai 2.

ISKLJUČENJA: PPD Zagreb 6 minuta, Telekom Veszprem 8 minuta.

SEDMERCI: PPD Zagreb 2/4, Telekom Veszprem 1/4.