Ruska Premier liga: Lokomotiv svladao Rostov, Ćorluka skrivio jedanaesterac i dobio crveni karton

Svih 90 minuta za Rostov su odradili Stipe Pletikosa i Hrvoje Milić

Ćorluka i Ciharov u borbi za loptu/Getty Images

Iako je njegov Lokomotiv upisao drugu prvenstvenu pobjedu (2:1), hrvatski reprezentativac Vedran Ćorluka neće po dobrome pamtiti moskovsku utakmicu protiv Rostova.

Ćorluka je u 71. minuti skrivio jedanaesterac iz kojeg je Dmitrij Poloz smanjio vodstvo domaćih, a naguravanje s 23-godišnjim napadačem koje je počelo izvan šesnaesterca koštalo ga je i crvenog kartona.

Lokomotiv je oba pogotka zabio u prvom poluvremenu. Kasajev je bio strijelac u 5., a Samedov u 21. minuti. Inače, i Rostov je utakmicu završio s desetoricom; njima je bjeloruski veznjak Timofej Kalačev isključen još pri kraju prvog dijela.

Mrežu gostiju je pred 7.000 navijača čuvao Stipe Pletikosa, a svih 90 minuta za Rostov je u obrani odradio i Hrvoje Milić. Lokomotiv nakon tri kola s dvije pobjede i remijem drži treće mjesto u Premier ligi, dok je Rostov pri začelju sa samo jednim osvojenim bodom.