Zg kutak Europskih sveučilišnih igara

Ruskinje osvojile prvo mjesto u ženskom futsalu na sveučilišnim igrama

u ženskom finalu u futsalu ruske predstavnice bile bolje od Njemica i pobijedile rezultatom 3:1, Hrvatice završile na četvrtom mjestu

U jučerašnjem ženskom finalu u futsalu, igranom u zagrebačkom Domu sportova, predstavnice Državnog Sveučilišta mehaničkog inženjerstva iz Moskve nadvisile su svoje protivnice iz Njemačke, ekipu Sveučilišta iz Münstera i pobijedile ih s 3:1.

U poprilično čvrstoj, pomalo na trenutke i gruboj igri, Ruskinje su iskoristile svoje šanse i cijelu utakmicu vodile i kontrolirale igru, ne dozvolivši Njemicama niti u jednom trenutku da ih ugroze u finalnom susretu.

Ruske buduće inženjerke su do vodstva došle rano (4′ Merkulova), povećale vodstvo na 2:0 (15′  Chetvernina) i do kraja poluvremena rezultatski zaključile utakmicu. prvo su Njemice smanjile na 2:1 (17′ Beckers) da bi Ruskinje postavile konačnih 3:1 (17′ Vorobey) pred kraj poluvremena. Nastavak susreta ponudio je reprizu prvog poluvremena u kojoj su se Njemice trudile, Ruskinje parirale i u izjednačenoj igri nije bilo promjene rezultata.

Djevojke Sveučilišta u Zagrebu su zauzele četvrto mjesto, dok su treće mjesto osvojile predstavnice poljskog Sveučilišta Jagellonia iz Krakowa.

Državno Sveučilište mehaničkog inženjeringa u Moskvi – Sveučilište u Münsteru 5:2

Strijelci: 1:0 Merkulova (4′), 2:0 Chetvernina (15′), 2:1 Beckers (17′), 3:1 Vorobey (17′)

Državno Sveučilište mehaničkog inženjerstva u Moskvi: Cherkasova, Vlasenkova, Voronova, Znamenskaya, Chetvernina, Kalinina, Merkulova, Vorobey, Danilova, Drozd, Krasnokutskaya, Rybakova, Antonova, Deripasko. Trener: A. Pleshakov

Sveučilište u Münsteru: Klimas. Kleine-Kalmer, Beckers, Lengersdorf, Wendel, Gerhardt, Kohlmann, Fullenkamp, Tingelhoff, Rieping, L. Gosewinkel, M. Gosewinkel. Trener: J. Offermann

Zagreb, Dom sportova. Gledatelja: 200. Sutkinja: F. Özlem Tursun (Tur). Žuti kartoni: Chetvernina (14′).