Ružičasti Medvjedi poraženi od Lade u Ledenoj

Medveščak je u Ledenoj dvorani Doma sportova poražen od Lade Toljati...

Hokejaši Medveščaka poraženi su od Lade iz Toljatija pred svojim navijačima rezultatom 4:1  (1:0, 2:1, 1:0), upisavši tako i deveti poraz u posljednjih 11 susreta KHL-a.

Medvjedi su na led istrčali u ružičastim dresovima, obilježavajući borbu protiv raka dojke, a prvi su pogodak primili već u trećoj minuti – Saarinen je zaradio isključenje, a precizan je s plave crte bio Dmitrij Vorobjov.

Vodstvo je u 30. minuti povećao Čeh Martin Zatović nakon pogreške vratara Krošelja, zbog čega je trener Gordie Dwyer na led odlučio poslati Dannyja Taylora. Uspjeli su domaćini tako i smanjiti na 2:1 u 35. minuti preko Andreasa Jamtina (asistencija Patricka Bjorkstranda), no Lada je do kraja još dva puta pogađala, prvi put poslije isključenja Perkovicha i Gysbersa te konačno i zaslugom Antona Penfeljda u 57. minuti.

Medvjedi su tako ostali na osmoj poziciji Zapadne konferencije s 39 bodova, a sljedeću utakmicu odigrat će u nedjelju, kada u Dom sportova stiže Slovan iz Bratislave.