Rybarikova u odličnom meču svladala Petru Martić

Petra Martić nije uspjela pobijediti Magdalenu Rybarikovu i plasirati se u četvrtfinale Wimbledona, te je 26-godišnja hrvatska tenisačica izgubila s 4:6, 6:2, 3:6. Unatoč porazu, Martić je pokazala odličan tenis, a najviše može žaliti za lošim servisom koji ju je koštao pobjede.

Martić je u prvom setu odmah oduzela servis Rybarikovoj, no Slovakinja uzvraća Martić te izjednačuje rezultat na 4:4. U tim trenucima je iskusnija Slovakinja igrala puno bolji tenis, a navedeno je kapitalizirala te je napravila drugi break za konačno osvajanje prvog seta 6:4.

Drugi set je počeo na identični način kao prvi, te je Martić odmah oduzela servis Rybarikovoj, no Martić nije servirala na zadovoljavajući način, pa je omogućavala Slovakinji povratak u meč, baš kao i u prvom setu. No, Martić je u nastavku puno manje griješila i do novog breaka je stigla vrlo brzo, a nakon što je potvrdila svojim servisom break, ponovno je oduzela servis Rybarikovoj, otišla na 5:2 i potom lako završila set u svoju korist.

U trećem setu se nije trebalo dugo čekati na break, a nažalost Martić je uz jako puno grešaka Slovakinji poklonila poene i omogućila odlazak na 2:0. No, Martić se odmah vratila u meč i oduzela servis Rybarikovoj za 2:2. Budući da obje tenisačice nisu mogle pronaći konstantu nije dugo trebalo da dođe do novog breaka. Dvije godine starija i bolje rangirana Ribarykova je tako iskoristila velike amplitude u igri Martić i s 6:3 osvojila treći set i u konačnici meč.

Martić unatoč porazu može biti izuzetno zadovoljna svojim izdanjem na ovogodišnjem Wimbledonu, budući da je prošla prvo kvalifikacije u All-England Clubu i onda došla na prag ulaska među osam najboljih tenisačica Wimbledona. Svakako će ovaj nastup na Wimbledonu doći kao veliki poticaj za daljnji napredak u karijeri Martić koja tako nastavlja uspješan povratak nakon teške ozljede.