SAD pobijedio Ganu, Dempsey postigao šesti najbrži gol u povijesti SP-a

Skupina G: SAD - Gana 2:1. Amerikanci su odlično otvorili utakmicu, Dempsey je već u 32. minuti pospremio loptu u mrežu.

Nogometaši SAD-a slave prvi pogodak/Getty Images

Skupina G

SAD – GANA 2:1

Arena das Dunas. Gledatelja: 44.000. Sudac: Jonas Eriksson (Švedska)

Strijelci: 1:0 Dempsey (1′), 1:1 A.Ayew (82′), 2:1 Brooks (86′).

SAD: Howard, Beasley, Besler, Cameron, Johnson, Beckerman, Jones, Bedoya (od 77′ Zusi), Bradley (od 46′ Brooks), Dempsey, Altidore (od 23′ Johansson.)

GANA: Kwarasey, Asamoah, Boye, Mensah, Opare, A.Ayew, Rabiu (od 71′ Essien), Muntari, Atsu (od 78′ Adomah), J.Ayew (od 59′ Prince), Gyan.

Nogometaši SAD-a pobijedili su Ganu 2:1 i tako izborili važna tri boda u nastojanju da izbore plasman u drugi krug. Amerikanci su odlično otvorili utakmicu, Dempsey je slomio braniča i već u 32. minuti pospremio loptu u mrežu.

Gana je uspijela izjednačiti osam minuta prije kraja, nakon odlične kombinacije Andre Ayew je pogodio za 1:1. Ipa, četiri minute kasnije Ganci su još jednom bili neoprezni u obrani i Brooks je udarcem glavom nakon kornera donio pobjedu.