San Lorenzo prvi put postao prvak Južne Amerike

Paragvajski napadač Néstor Ortigoza presudio je „svojima“ zabivši pobjednički pogodak iz jedanaesterca u 35. minuti

Igrači San Lorenza/Getty Images

Argentinski nogometni klub San Lorenzo pobjednik je Cope Libertadores, južnoameričke inačice Lige prvaka.

Klub iz Buenos Airesa u finalu je u uzvratnoj utakmici sa 1:0 svladao paragvajski Nacional, što im je bilo dovoljno za trofej budući da je prva utakmica završila 1:1. Zanimljivo, pobjednički je pogodak u 35. minuti iz jedanaesterca zabio Paragvajac – veznjak Néstor Ortigoza.

Argentinci imaju kontinentalnog prvaka prvi put nakon 2007., kada se naslovom okitila Boca Juniors.

San Lorenzo je omiljeni klub Pape Franje pa nije čudo da iz kluba stižu najave kako će s trofejom ubrzo otići na audijenciju u Vatikan.