Sandro Kulenović u nadoknadi spasio Juventus i oteo Riječanima pobjedu

Viareggio Cup ove godine došao je do svog jubilarnog 70. izdanja.

Juniorska momčad HNK Rijeke nastupa na Vieraggio Cupu, prestižnom i vrlo poznatom turniru kojeg zovu još i Coppa Carnevale, a u svom prvom nastupu ispustili su u posljednjim trenucima pobjedu protiv velikog Juventusa.

Riječani su poveli već u 11. minuti golom Emanuela Črnka, a Črnko je zaslužan i za povećanje vodstva kada je na njegov centaršut u 24. minuti najbolje reagirao Ivan Lepinjica i glavom poslao loptu u mrežu. Mogao je Lepinjica riješiti utakmicu, odlično je izveo slobodan udarac, prebacio živi zid, ali ga je vratnica zaustavila.

Momčad Renata Pilipovića imala je još nekoliko lijepih prilika da potvrdi vodstvo i osigura pobjedu, a kad to nisu uspjeli dogodilo se ono kako kaže stara nogometna poslovica 2:0 je najgori rezultat. Štefulj je u 65. minuti skrivio kazneni udarac, a iskoristio ga je bivši napadač Dinama Sandro Kulenović za smanjenje rezultata. U trenucima kada se čekao posljednji sučev zvižduk preduhitrio ga je Kulenović i svojim drugim golom na utakmici rastužio Riječane i “oteo” im dva boda.

Juventus – Rijeka 2:2 ( 0:2 )

0:1 Črnko u 11. min ; 0:2 Lepinjica u 24. min ; 1:2 Kulenović (11m) u 65. min ; 2:2 Kulenović u 90+1. min

JUVENTUS: Busti, Vogliacco, Anzolin, Zanadrea, Portanova, Kulenović, Del Sole (od 46.′ Narciso, od 83.′ Peterelli), Pereira, Morrone (od 46.′ Muratore), Montaperto, Fernandes, trener: Dal Canto.

RIJEKA: Pandur, Mulac, Štefulj, Čeliković, Vuk, Dukađin (od 90′ Jurešić), Črnko (od 89′ Bušnja), Smolčić, Lepinjica, Svetić (od 81′ Matulja), Ristovski, trener: Pilipović.

Na turniru sudjeluje čak 40 momčadi koje su podijeljene u 10 grupa, a sa Rijekom su još u istoj grupi Benevento i Euro New York.

Viareggio Cup je jedan od najjačih turnira za mlade na svijetu, mnogi poznati igrači su igrali na njemu, a naslove najboljih strijelaca među njima su osvajali Gabriel Omar Batistuta (1989.), Eder (2006.), Mario Balotelli (2008.), Ciro Immobile (2010.), a prošle godine epitet najboljeg strijelca ponio je Karlo Butić, 19-godišnji Zadranin koji je tada nastupao za Inter iz Milana, a sada je u Torinu.