Sarajevo osvojilo naslov u BiH

Sarajevo je nakon osam godina postalo prvakom BiH ispred vječnog rivala Željezničara.

Nakon dugih osam godina čekanja Sarajevo je ponovno prvak Bosne i Hercegovine. Pred 20 tisuća domaćih navijača na Koševu Sarajevo je slavilo protiv Slobode iz Tuzle rezultatom 3:1  i tako proslavilo naslov prvaka u posljednjem kolu ispred Željezničara koji je u gostima remizirao s Čelikom u Zenici (1:1).

Na kraju je Sarajevo slavilo s četiri boda prednosti, a u posljednjem kolu Željezničaru je bila potrebna njegova pobjeda i poraz momčadi sa Koševa što se na kraju nije obistinilo te je momčad milijardera Vincenta Tana osvojila prvenstvo.

Sarajevo je suvereno krenulo u dvoboj protiv Slobode povevši već u 12. minuti preko bivšeg igrača Rijeke Leona Benka, dok je pet minuta kasnije vodstvo udvostručio Velkoski na asistenciju Cimirota. U 30. minuti zaleđene su tribine jer je Zeba smanjio prednost na 2:1 pogotkom iz daljine.

Ipak, do kraja dvoboja Bilbija zabija još jedan pogodak za Sarajevo i zasluženo slavlje domaćih moglo je početi. Po završetku susreta većina navijača je utrčala u teren proslaviti pobjedu s igračima.

S druge strane, u Zenici je Željezničar remizirao s Čelikom što im je dovoljno za drugo mjesto na ljestvici. U Europu će osim prvaka i drugoplasiranog ući Zrinjski i Olimpic, dok iz lige ispadaju Mladost i Zvijezda.