Šarić i Kožul poraženi

Ivan Šarić i Zdenko Kožul upisali su poraze u borbi za plasman na Svjetski šahovski kup...

Hrvatski šahisti su u devetom kolu pojedinačnog europskog prvenstva upisali samo jedan bod. Na natjecanju sudjeluje 250 šahista iz 33 zemlje. Hrvatski natjecatelji Ivan Šarić i Zdenko Kožul su porazima umanjili izglede za nastup na Svjetskom kupu. Šarić je bio jako loš u igri protiv velemajstora Pavela Eljanova iz Ukrajine. Odmah na početku je previdio pješaka i to nije uspio nadoknaditi čak ni žrtvom kvalitete.

Kožul je planirao taktički svladati velemajstora Emrea Cana iz Turske, ali on je dobro postavio obranu i pobijedio našeg predstavnika. Ante Brkić je fantastičnom igrom pobijedio poljskog velemajstora Grzegorza Gajewskog i ima dobre izglede za nastup na Svjetskom kupu. Šarić je ostao na 6.5 bodova, Brkić ima šest, a Kožul pet bodova.

Na međunarodnom turniru “Cvijet Mediterana” hrvatska velemajstorica Mirjana Medić je bez borbe pobijedila Katarinu Bogdanić. Ana Berko je s crnim figurama senzacionalno osvojila bod protiv Ruskinje Karine Ambarcumov.