Šarić i Tomić odlični u pobjedama Efesa i Barcelone, poraz Cedevite

Cedevita je u petom kolu Eurolige poražena na domaćem parketu od berlinske Albe rezultatom 67:80

Nakon gostujuće pobjede nad Maccabijem iz Tel Aviva, Cedevita je s puno optimizma dočekala goste iz Berlina, ali ostala je praznih ruku. Većina stvari riješena je u drugoj četvrtini u kojoj je Alba dopustila samo deset poena Cedeviti i otišla na odmor sa sedam poena prednosti. U ostale dvije četvrtine prednost košarkaša Albe dodatno je rasla i zaustavila se na konačnih 13 razlike za goste iz glavnog grada Njemačke.

U redovima Cedevite najistaknutiji je bio Tomislav Zubčić sa ubačenih 18 poena uz šut za tricu 3-4. Uz 18 poena dodao je i šest skokova. Hrvatski reprezentatvci Miro Bilan i Roko Ukić upisali su 16, odnosno 12 poena. Bilan je uz 16 koševa dodao i 8 skokova, dok je kapetan hrvatske izabrane vrste Roko Ukić upisao i pet asistencija. Hrvatski centar u redovima Albe, Leon Radošević, istaknuo se odličnim brojkama. Za 26 minuta provedenih na terenu ubacio je 16 poena uz pet skokova i tri asistencije.

Barcelona je na domaćem terenu svladala Panathinaikos rezutatom 78:69 uz sjajnu igru Ante Tomića. Centar Blaugrane upisao je 16 poena (šut 8-8!) uz deset skokova i jednu asistenciju. Time je bio najučinkovitiji u redovima Barcelone koja je stopostotna nakon 5 kola prvoga kruga Eurolige. Mario Hezonja nije ulazio u igru kod domaćih.

Dario Šarić nastavlja sa odličnim predstava u redovima Efesa. U pobjedi Anadolu Efesa na Realom iz Madrida sjajni Šarić zabio je 13 koševa uz pet skokova i dvije asistencije. Dontaye Draper u redovima Efesa upisao je četiri poena uz šest asistencija i tri skoka. Efes se izjednačio sa Realom na čelu skupine uz omjer pobjeda i poraza 4-1.