Savršena Barcelona ostavila Bayernu tek simboličnu nadu

Barcelona je domaćom pobjedom protiv Bayerna 3:0 vjerojatno osigurala finale Lige prvaka...

Nogometaši Barcelone slave gol protiv Ajaxa/Getty Images

U prvoj utakmici polufinala Lige prvaka Barcelona je uz savršenu igru svladala Bayern 3:0 i vrlo vjerojatno se plasirala u finale. Utakmicu najbolje opisuje podatak da Bayern nije uputio niti jedan udarac u okvir gola, dok je napad domaćina bio fantastičan. Guardiola je postavio za Bayern neobično defenzivnu igru, dok je Barcelona odmah krenula po pobjedu.

Suarez je u trećoj minuti pao u kaznenom prostoru nakon duela s Boatengom, no Rizolli nije pokazao na bijelu točku. Messi i Suarez su dvije minuta kasnije krenuli u kontru, a Neuer je obranio pokušaj Urugvajca koji se odlučio na udarac iako je Messi imao bolju situaciju. U 12. minuti je opet prijetio Suarez. Sam je krenuo prema vratima, ali Neuer je prekrasnom reakcijom spasio svoju mrežu. Već u idućoj akciji je iznimno aktivni urugvajski napadač pronašao Neymara, čiji udarac odlazi pored gola. Barcelona je potpuno dominirala utakmicom. Tad je Guardiola odustao od igre s trojicom braniča i Rafinha se vratio u obranu.

U 17. minuti je Bayern imao jednu od rijetkih prilika. Müeller je pronašao Lewandowskog, koji je u dobroj situaciji loše reagirao. Igrala se 20. minuta kad se Messi oslobodio dvojice čuvara, no nije bio precizan. Nakon toga je malo pao ritam igre iako su domaći i dalje bili bolji. Dani Alves je u 40. minuti sjajno gađao iz daljine, Neuer je novom sjajnom reakcijom odbio loptu, a Rakitić je u nastavku akcije pucao pored gola.

Početkom drugog dijela je Bayern imao slobodan udarac u izglednoj prilici, no Lewandowski je pucao u zid. Bayern je u početnim minutama drugog dijela kontrolirao loptu, no nije bilo posla za Ter Stegena. Domaći su opet preuzeli kontrolu utakmice u 60. minuti. Neymar i Suarez su odigrali dvostruko proigravanje, a Neuer je lijepim istrčavanjem odnio loptu ispred Brazilca. Tri minute kasnije Rakitić je lijepo oduzeo loptu i pronašao Neymara, koji je pucao preko gola. Naš reprezentativac je ipak mogao uputiti udarac.

U 72. minuti je Ter Stegen zaustavio udarac Alcantare s dvadesetak metara. U završnici utakmice Barcelona je izborila pobjedu i vjerojatno finale. Dani Alves je u 77. minuti pronašao Messija, a on je preciznim udarcem s 20 metara ostavio Neuera nemoćnog i Barcelona je povela. Samo tri minute trebala je sjajna španjolska momčad za novi pogodak. Messi se, nakon dubinske lopte Rakitića, prekrasnim driblingom oslobodio Boatenga i savršeno prebacio Neuera za 2:0. U 82. minuti je Xavi zamijenio Rakitića. U četvrtoj minuti sudačke nadoknade Messi je dubinskom loptom pronašao Neymara, a on nije pogriješio oči u oči s Neuerom i Barcelona je mogla početi slaviti veliku pobjedu.